İSTİSNAİ TÜRKİYE VATANDAŞLIĞI

250.000,$ gayrimenkul yatırımı yapan yabancı uyruklu kişiler beklemeden Türkiye’de vatandaşlık alabilirler. Bunun için satın alınacak gayrimenkulü üç yıl boyunca satmamayı taahhüt etmek yeterlidir. Yabancı Yatırımcının eşi ve 18 yaşından küçük çocukları da vatandaşlık hakkından yararlanabilir.

Gayrimenkul yatırımı yaparak Türk Vatandaşlığı almak için  uzman desteği almanız önemlidir.

Gayrimenkul yatırımı yaparak Türkiye’de vatandaşlık almak için tapunun devir aşamasından başlamak üzere alınacak gayrimenkulün değer tespitine, ikamet izni alımından  vatandaşlık başvurusunun yapılmasına ve sonrasında vatandaşlık alımına kadar resmi dairelerdeki tüm işlemler titizlikle takip edilmeli  kanunlara, yönetmeliklere  uygun olmalıdır.

Konusunda uzmanlaşmış geniş bir ekip ile çalışan Advice investing; yabancı yatırımcılara Türkiye’de ikamet izni, çalışma izni, vatandaşlık için başvurudan vatandaşlık alımına kadar tüm süreçte size hizmet sunmaktadır.

Advice investing; Türkiye’de vatandaşlık almanız için birçok farklı dillerde konuşup yazışabilen  deneyimli uzmanları ve göç danışmanları ile birlikte size kusursuz hizmet verir.

BAŞVURU ÇEŞİTLERİ

  1- Gayrimenkul Yatırımı ile T.C. Vatandaşlığı

En az 250.000,$ tutarında taşınmazı tapu kayıtlarına üç yıl satılmaması şerhi konulmak şartıyla satın aldığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca tespit edilen yabancı uyruklu gerçek kişiler için istisnai olarak Türk vatandaşlığının kazanılabilmesi mümkün kılınmıştır.

2. Sermaye Yatırımı ile T.C. Vatandaşlığı

12 Ocak 2017 tarihli 29946 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına ilişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile 500.000,$ tutarında sabit sermaye yatırımı gerçekleştirdiği Ekonomi Bakanlığınca tespit edilen şahıslara İçişleri Bakanlığının teklifi ve Bakanlar Kurulu Kararı ile vatandaşlık verilebileceği hususu karar altına alınmıştır.

  • 500.000,$ devlet yatırım araçlarına üç yıl çekmemek şartı ile Türkiye’de faaliyet gösteren devlet bankalarına yatıran yabancılar,
  • 500.000,$ sermaye ile şirket kuran yada satın alan yabancılar,

  3. İstihdam Yatırımı ile T.C. Vatandaşlığı

En az 50 Türk vatandaşı istihdamı yapmış ve istihdam yaratmaya devam edecek  yabancılara, aileleri ile beraber Türkiye Vatandaşlığı veriyor.

Yabancıların yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı başvuru usül ve esasları belirlendi, buna göre vatandaşlık başvurusu yapılacak yabancının İkamet izni veya Turkuaz kartı olması zorunluluğu bulunmakta. Ayrıca yabancının eşi ve 18 yaşından küçük çocukları da isterse Türk vatandaşı olabilmektedir.

Vatandaşlık başvuru süreleri ikamet izni alınan il’e göre değişmekle beraber iki ay içerisinde sonuçlanacağı tahmin edilmektedir.

Advice investing özel vekalet ile Türk vatandaşlığı başvurularınızı eksiksiz ve süratle yapabilecek donanıma, nitelikli işgücüne ve deneyime sahiptir.